poniedziałek, styczeń 24, 2022
   
Text Size

Muzyka tradycyjna

Studia podyplomowe muzyki tradycyjnej

P

olska muzyka tradycyjna - w programie studiów podyplomowych Akademii Muzycznej w Katowicach

 

STUDIA PODYPLOMOWE MUZYKI TRADYCYJNEJ

w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach


            Od października 2018 roku  w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego  w Katowicach zainicjowane zostały dwuletnie studia  podyplomowe Muzyki tradycyjnej, które wypełniają lukę, jaka istnieje w ofercie programowej polskich wyższych uczelni muzycznych. Wzorem wielu uczelni zagranicznych dajemy zainteresowanym osobom  szansę studiowania polskiej muzyki tradycyjnej
pod okiem  najwybitniejszych muzyków  instrumentalistów, wokalistów, tancerzy oraz wykładowców – specjalistów z dziedziny etnomuzykologii z całej Polski.  Studia te są  pierwszą w Polsce strukturą akademicką skierowaną do młodych pasjonatów muzyki tradycyjnej. 

Proponujemy  naukę różnych stylów wykonawczych muzyki tradycyjnej:
- na instrumentach smyczkowych, dętych, akordeonie / heligonce, perkusyjnych i w miarę możliwości na  dudach, cymbałach  i innych instrumentach,
- grę solową i  w kapeli,
- śpiew z całą paletą różnorodnych manier wykonawczych, emisji głosu i stylów,
-
praktyczne poznanie polskich tańców tradycyjnych.

Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się w ramach przesłuchania kwalifikacyjnego obejmującego: badanie predyspozycji słuchowych i głosowych; rozpoznawanie słyszanych dźwięków, kierunku, typu, charakteru, rodzaju  słyszanej melodii, zaśpiewanie (a cappella) dwóch przygotowanych pieśni, w tym przynajmniej jednej ludowej oraz rozmowa kwalifikacyjna dotyczącą zainteresowań i motywacji do rozpoczęcia studiów nad  muzyką tradycyjną.

Do egzaminu wstępnego mogą przystąpić  osoby,  które ukończyły dowolne studia I stopnia (licencjackie) lub II stopnia (magisterskie)

W tym roku  egzamin wstępny  odbędzie się pod koniec września.
Studia podyplomowe trwają dwa lata (4 semestry),  po 5 zjazdów w semestrze (piątek, sobota); studia są płatne. 
Aby być jak najbliżej muzyki tradycyjnej staramy się organizować zajęcia w terenie, co pozwala na bezpośredni kontakt z autentycznymi muzykantami.

Kontakt:       www.am.katowice.pl   zakładki: studia  oraz rekrutacja
                    
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie im. Zoltána Kodálya w Polsce
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
40-025 Katowice
ul. Zacisze 3
KRS: 0000337652

Zaloguj się